نحوه انتخاب رنگ رژ لب مناسب برای رنگ پوست

image description

نحوه انتخاب رنگ رژ لب مناسب برای رنگ پوست

به معنای واقعی کلمه صدها رژ لب در رنگ‌های مختلف وجود دارد، بنابراین پیدا کردن یکی که بیشتر دوست دارید می‌تواند بسیار دشوار باشد. ممکن است، بسیاری از رنگ‌ها به اندازه کافی برای شما خوب به نظر می‌رسند، به این ترتیب شما ناخواسته ده‌ها رژ لب یک‌رنگ جمع خواهد کرد. اما دانستن ته رنگ پوست شما می‌تواند به محدود کردن زمینه‌ای رنگی متنوع کمک کند.

چگونه ته رنگ پوست خود را تعیین کنیم

چه به شدت رنگ پریده باشید و چه پوست بسیار تیره‌ای داشته باشید، ته رنگ‌ها به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند: گرم، سرد و خنثی و هر کدام از این دسته‌ها دارای رنگ‌هایی هستند.

سرد : مایل به آبی، قرمز یا صورتی

خنثی : مخلوطی از گرم و سرد

گرم : طلایی، هلویی یا زرد

به کمک کمی برای یافتن ته رنگ خود نیاز دارید در ادامه موارد زیر را برای پوست خود بررسی کنید.

ته رنگ سرد دارید اگر:

  • رنگ پوست شما روشن‌تر یا گلگون‌تر از طلایی است.
  • رنگ پوست شما روشن تا متوسط بیشتر از دارچین تیره، برنزه است.
  • رنگ پوست شما عمیق‌تر یا بیشتر، مایل به قرمز است.

آموزش آرایش و مکاپ

ته رنگ خنثی دارید اگر :

  • پوست هیچ سایه غالبی ندارد.
  • وقتی در آفتاب هستید، می‌توانید به راحتی بسوزید یا برنزه کنید.

ته رنگ گرم دارید اگر :

  • رنگ پوست شما روشن‌تر از هلویی و بیشتر برنزه است.
  • رنگ پوست شما روشن تا متوسط بیشتر طلایی است.
  • رنگ پوست شما عمیق‌تر یا بیشتر، کاراملی است.

چگونه رژ لب را بر اساس ته رنگ پوست خود انتخاب کنید؟

متأسفانه، هیچ فرمولی برای یافتن رنگ مناسب رژ لب وجود ندارد، برای یافتن رنگ مناسب باید یک سری رنگ را امتحان کنید. اما می‌توانید از ته رنگ پوست خود به عنوان راهنما استفاده کنید: سعی کنید دسته‌ای از سایه های یک رنگ را در قسمت داخلی بازوی خود امتحان کنید و متوجه شوید که رنگ‌های مختلف در برابر پوست شما چگونه به نظر می‌رسند.

برای افراد با رنگ پوست گرم: اگر ته‌رنگ‌ پوست شما گرم، زرد یا زیتونی است، به دنبال سایه‌ای از رژ لب در رنگ‌های گرم مربوطه باشید. قرمز نارنجی، قرمز آجری و سفالی پوست شما را زیباتر می‌کند.

برای افراد با رنگ پوست سرد: بهترین مکمل برای پوست‌های سرد با ته‌رنگ‌های آبی یا صورتی، رژ لبی است که ته‌رنگ‌های سرد نیز دارد، رنگ‌هایی که سایه‌های آبی مایل به بنفش دارد. رنگ قرمز گیلاسی روشن را امتحان کنید که رنگ آبی بیشتری نسبت به نارنجی دارد. سایه های توت مانند کرن بری؛ یا یک آلو قرمز تیره عمیق نیز با رنگ پوست شما متناسب خواهد بود.

برای افراد با رنگ پوست خنثی: پوست‌هایی با ته رنگ‌ خنثی با طیف وسیعی از سایه‌ها کار می‌کنند. اگر رنگ پوستی خنثی دارید یا مطمئن نیستید چه رنگی به شما می‌آید، برای پوست‌های متوسط از رنگ‌های ارغوانی، برای پوست‌های روشن‌تر از رنگ‌های صورتی و برای پوست‌های تیره‌تر از سایه‌های توتی استفاده کنید.

نحوه انتخاب رژ لب تیره

هر رژ لب تیره‌ای برای خانم‌های رنگین پوست بهتر به نظر می‌رسد. برای انتخاب بهترین رژ لب تیره، مهم است که به رنگ لب و همچنین رنگ پوست خود توجه کنید. اگر برای اولین بار است که رنگ‌های تیره را امتحان می‌کنید، این موارد را در نظر داشته باشید: یک راه بهبود بخش برای امتحان کردن رژلب تیره استفاده از براق لب است.

حتی خانم‌هایی که لب‌های روشن‌تری دارند، می‌توانند این رنگ‌ها را با افزودن براق کننده لب، بهبود ببخشند و ظاهر زیبایی برای یک قرار عصرانه خواهد بود. جایگزین براق کننده لب، هر چیزی که درخشش داشته باشد، شدت رنگ تیره را پخش می‌کند و آن را جذاب‌تر می‌کند.

نحوه انتخاب رژ لب کرم

پیدا کردن یک رژ لب کرم خوب می‌تواند دشوار باشد زیرا رنگ پوست و سایه‌ها می‌تواند رنگ طبیعی لب شما را زنده کند یا شما را بیمارگونه به نظر برساند. برای لب‌ها، رنگ کرم لزوما به معنای "رنگ پوست" و در مورد یافتن رنگ لبی نیست که با رنگ واقعی لب‌های شما مطابقت داشته باشد، منظور ما بیشتر این است که آن‌ها را با رنگی که برای شما طبیعی به نظر می‌رسد برجسته‌تر کنید.

یک نقطه شروع خوب برای تعیین سایه لب «شما» این است که رنگی را پیدا کنید که منطبق یا یک درجه تیره‌تر از رنگ لب داخلی شما باشد. بالم‌ها و براق کننده‌های رنگی کمی رنگ به لب‌های شما اضافه می‌کنند و با سایه طبیعی لب‌ها، آن‌ها را جذاب می‌کند.

نحوه انتخاب رژ لب روشن

انتخاب رنگ‌های روشن (صورتی، نارنجی و قرمز) راحت‌تر از رنگ کرم است. اما با گزینه‌های بسیار، راحت‌تر می‌توان در آرایش غرق شد. اگر در پیدا کردن یک رنگ روشن کاملاً تازه کار هستید، در ادامه چند نکته وجود دارد: یک آرایش کامل واقعاً تأثیر یک لب روشن را تغییر می‌دهد.

برق لب‌های شفاف تازه و جوان هستند و کلاسیک به نظر می‌رسند و رژلب مات بسیار مدرن به نظر می‌رسد و به استحکام و ماندگاری رژ لب شما می‌افزاید. رنگی را بر اساس ترجیحات خود انتخاب کنید: رنگ‌های سرد اغلب روشن‌تر هستند، در حالی که رنگ‌های گرم‌تر ظاهر ملایم‌تری را ارائه می‌دهند.

به یاد داشته باشید: هر چه رنگ لب شفاف‌تر باشد، جذاب‌تر بوده و به بیشتر رنگ پوست‌ها می‌آید. یکی از راه‌هایی که می‌توانید یک رژ لب روشن را برایتان کارساز کنید، کاور کردن آن با بالم لب است.

آیا می‌خواهید درباره آرایش و زیبایی بیشتر بدانید؟

اگر از قبل انواع برس‌های آرایشی را می‌شناسید یا به دنبال آموزش مکاپ هستید، پیمایش در صنعت زیبایی نیازمند دانش، مهارت و تجربه عملی است. هیچ کجا بهتر از یک آموزشگاه آرایشگری نیست.

در دوره آموزش آرایش و مکاپ در زمینه آرایش و زیبایی، با انواع برس‌های آرایشی و کاربرد آن‌ها، آشنا شوید، پاکسازی پوست، زیرسازی و کاتورینگ، انواع سایه چشم،آرایش بینی و چانه، گریم ابرو و لب متناسب با نوع چهره را همراه با توصیه‌های مفید یاد خواهید گرفت.

0 نظر

نظر شما

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.