چگونه صورت خود را کانتور و هایلایت کنیم؟

image description

چگونه صورت خود را کانتور و هایلایت کنیم؟

روش‌های رایج آرایش مانند کانتورینگ و هایلایت برای برجسته کردن و مشخص کردن ویژگی‌های صورت استفاده می‌شود. اگرچه از هایلایت با سایه‌های روشن‌تر برای جلب توجه به نواحی خاص استفاده می‌کند، از کانتورینگ با رنگ‌های آرایشی تیره‌تر برای ایجاد عمق و سایه استفاده می‌کنند. در این مقاله چند نکته برای کانتورینگ و برجسته سازی موثر صورت ارائه شده است.

نحوه برجسته کردن صورت

رایج‌ترین راه برای هایلایت یا برجسته کردن صورت استفاده از کانسیلر است. در ادامه، راهنمای گام به گام نحوه برجسته کردن صورت خود با استفاده از کانسیلر آورده‌ایم:

مرحله 1

همانطور که در مقالات قبلی 8 گام آسان برای میکاپ طبیعی و روزمره را گفتیم آرایش معمولی خود را روی صورتتان اعمال کنید. به عنوان پایه‌ای برای آرایش خود، یک پرایمر به پوست خود بزنید. قبل از شروع استفاده از هر فونداسیون، اجازه دهید خشک شود. سایه معمولی خود را انتخاب کنید و با براش مخصوص سایه آن را اعمال کنید. برای ظاهری طبیعی‌تر، می‌توانید از سایه چشم پوشی کنید. فقط مطمئن شوید که پوست خود را به طور کامل با پرایمر ترکیب کنید.

مرحله 2

استفاده از کانسیلر زیر چشم ویژگی‌های چشم شما را برجسته می‌کند. هر گونه نقص روی گونه‌ها، پیشانی و بینی خود را با کانسیلر پنهان کنید، کانسیلری که بیش از حد زیر چشم استفاده می‌شود ممکن است چین خورده و غیر طبیعی به نظر برسد. از آن‌جایی که در مراحل بعدی کانسیلر اضافی اضافه خواهید کرد، در ابتدا زیاد از آن استفاده نکنید. از ترکیب پودرها و مایعات خودداری کنید. اگر از کانتور پودری استفاده می‌کنید از کانسیلر پودری استفاده کنید. اگر از کانتور مایع استفاده می‌کنید از کانسیلر مایع استفاده کنید.

مرحله 3

از یک سایه کانسیلری استفاده کنید که دو تا سه درجه روشن‌تر از رنگ معمولی شما باشد. برای اینکه قسمت‌های خاصی از صورت خود را برجسته کنید، کانسیلری را انتخاب کنید که از رنگ پوست شما کم رنگ‌تر باشد. اگر کانسیلری که خریداری کرده‌اید خیلی روشن است، می‌توانید با ترکیب کردن آن با مقداری از کرم پودر طبیعی خود، آن را به آرامی تیره کنید.

مرحله 4

با استفاده از کانسیلر، یک مثلث وارونه زیر چشم خود ایجاد کنید. اغلب، پوست اطراف چشم شما تیره تر از بقیه قسمت های صورت است. با استفاده از اپلیکاتور زیر چشمان خود کانسیلر را به شکل مثلث وارونه بزنید تا زیر چشمتان روشن شود. مثلث باید از پایین خط مژه پایینی تا بالای گونه کشیده شود. کانسیلر باید کاملاً مثلث را بپوشاند. برای جلب توجه به استخوان گونه، ناحیه زیر چشم خود را برجسته کنید.

مرحله 5

خطی از کانسیلر را روی پل بینی خود بکشید. این خط باید نسبتاً باریک باشد. خط را به سمت نوک بینی خود پایین بیاورید و از بالا شروع کنید. این کار طول بینی شما را کوتاه و برجسته می‌کند و آن را کوچک‌تر نشان می‌دهد.

مرحله 6

در بین ابروهای خود یک مثلث کوچک و وارونه از کانسیلر اضافه کنید. کانسیلر خود را مستقیماً روی پل بینی خود قرار دهید. اضلاع مثلث را به سمت بیرون به سمت ابروهای خود برسید در حالی که آن را به سمت پایین به سمت بینی خود بگیرید. کانسیلر را روی کل مثلث بزنید. این مثلث باعث برجسته شدن استخوان ابروی شما می شود.

مرحله 7

کانسیلر را به قسمت پایین چانه بزنید. زمانی که فک پایین خود را به سمت بیرون فشار می دهید، چانه شما باید بیرون بزند. در قسمت پایین چانه خود، یک مستطیل کوچک از کانسیلر بمالید. قسمت مستطیلی را کاملاً پر کنید. کانسیلر را نباید در بالای چانه قرار دهید زیرا می‌تواند باعث ناهمواری لب‌های شما شود.

مرحله 8

با استفاده از یک براش مناسب، کانسیلر را کاملاً مخلوط کنید. با ماساژ دادن با حرکات دایره‌ای و ملایم مطمئن شوید که خطوط سفت روی صورت شما وجود ندارد. اگر کانسیلر را خوب با صورت مخلوط نکنید، نوارهای روشنی باقی می‌ماند، زیرا از پوست شما بسیار روشن‌تر است. همچنین می توانید ابتدا اسفنج خود را خیس کنید تا طبیعی‌ترین نتیجه را به دست آورید.

نحوه استفاده از کانتور

نحوه کانتور کردن صورت

در ادامه یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه کانتور کردن صورت نیز آماده کردیم:

مرحله 1

برای ایجاد یک کانتور مایع، کرم پودر یا زیرسازی پوست خود را با یک رنگ تیره‌تر ترکیب کنید. کرم پودر مایعی را انتخاب کنید که چهار تا پنج درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست شما باشد. ممکن است از پودر کانتورینگ استفاده کنید. اگر ‌واهید از آن استفاده کنید، پودر برنز کننده یا کانتوری را انتخاب کنید که یک درجه تیره‌تر از پوست خودتان باشد. اگر از زیرسازی براق استفاده می‌کنید، کانتور شما به خوبی با پوست شما ترکیب نمی‌شود.

مرحله 2

با استفاده از سایه کانتور خود، خطی را زیر استخوان گونه خود بکشید. با مکیدن گونه‌های خود به داخل دهان، ممکن است گودی‌های استخوان گونه خود را پیدا کنید. با استفاده از یک برس آرایشی صاف و کوچک، خطی از وسط گونه تا پایین استخوان گونه بکشید. اطمینان حاصل کنید که خطوط دو طرف صورت شما برابر هستند. اگر از آن استفاده می‌کنید، چوب کانتور را مستقیماً روی صورت خود بمالید.

مرحله 3

از استخوان ابرو تا خط موی خود، خطوط کانتور بکشید. اگر پیشانی شما برجسته است، کانتورینگ ممکن است آن را کوچک‌تر نشان دهد. از یک برس آرایشی صاف و کوچک برای کشیدن یک خط از بالای هر دو ابرو به سمت خط مو استفاده کنید. از قرار دادن هر گونه مایع کانتور روی موهایتان خودداری کنید. اگر پیشانی شما به طور طبیعی کوچک است، نیازی به فرم دادن ندارید.

مرحله 4

خطوط کانتور را در امتداد پل بینی ایجاد کنید تا بینی خود را کوچکتر نشان دهید. باید دو خط، یکی در دو طرف پل بینی، با استفاده از یک برس آرایشی ظریف و ریز کشیده شود. خطوط را از بالای ابرو تا انتهای بینی به سمت پایین بکشید. دقت کنید که این خطوط باریک باشند و وسط آن‌ها به هم نرسد. بینی شما به لطف این خطوط کانتور بلندتر و باریک‌تر به نظر می‌رسد.

مرحله 5

خطوط کانتور زیر خط فک خود بکشید تا آن را مشخص‌تر کنید. برجستگی‌های زاویه‌ای را در پایه صورت خود احساس کنید تا خط فک خود را مشخص کنید. خطوط کانتور را از ابتدای چانه تا گوش بکشید. کانتور کردن مستقیم زیر چانه می‌تواند صورت شما را به طرز عجیبی سایه دار جلوه دهد. این خطوط را کاملاً مشخص و ضخیم کنید. اگر به طور طبیعی خط فک قوی دارید، نیازی به فرم دادن به فک خود ندارید.

مرحله 6

از مخلوط کردن برس با آب و مرطوب کردن آن برای ترکیب کانتور خود استفاده کنید. ترکیب کردن در آرایش، مهم‌ترین مرحله در کانتورینگ است. هر خطی که روی صورت خود کشیده‌اید، باید با یک اسفنج ترکیبی یا یک براش محو شود. با یک حرکت رو به بالا، خطوط را با کرم زیرساز ترکیب کنید تا جایی که به سختی قابل مشاهده باشند. از گذاشتن هر گونه زوایای تیز یا خط بر روی صورت خود اجتناب کنید. برای تعیین اینکه آیا آرایش شما طبیعی به نظر می‌رسد، سعی کنید آن را زیر نور خورشید ببینید.

نتیجه گیری

استفاده از تکنیک‌های آرایشی مانند کانتورینگ و هایلایت می‌تواند به برجسته و شفاف شدن ویژگی‌های صورت کمک کند. می‌توانید با استفاده از رنگ‌های آرایشی تیره‌تر و روشن‌تر، روی قسمت‌های خاصی از صورتتان تأکید کنید و عمق و سایه‌ها را ایجاد کنید. این تکنیک‌ها قابل انطباق هستند و ممکن است برای ایجاد طیفی از ظاهرها، استفاده شوند. هنگام انتخاب رنگ‌های آرایشی برای کانتورینگ و هایلایت کردن، بسیار مهم است که رنگ پوست و شکل طبیعی صورت خود را در نظر بگیرید. علاوه بر این، ترکیب رنگ‌ها برای به دست آوردن پایانی که یکپارچه و طبیعی به نظر می‌رسد ضروری است. یاد بگیرید که چگونه صورت خود را کانتور و هایلایت کنید تا توجه را به بهترین ویژگی‌های صورت خود جلب کنید و با کمی تلاش و آزمایش به ظاهر دلخواه خود برسید، این‌ها قسمت مهمی از آموزش آرایش و میکاپ حرفه‌ای هستند.

0 نظر

نظر شما

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.