چگونه ماندگاری لاک ناخن خود را بیشتر کنیم؟

image description

چگونه ماندگاری لاک ناخن خود را بیشتر کنیم؟

آیا تا به حال با یک رنگ ناخن تازه از سالن آرایشگاه خارج شده‌اید و تا پایان روز ناخن‌های شما تراشیده شده است؟ همه کسانی که تا به حال ناخن‌های خود را لاک زده‌اند، ماندگاری لاک را کوتاه مدت تجربه کرده‌اند و احتمالاً از خود می‌پرسند که برای داشتن لاک ناخن بادوام چه چیزی لازم است. راه‌های زیادی وجود دارد که به لاک شما کمک می‌کند تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. تنها چیزی که نیاز دارید نکات و ترفندهای درست است.در این مقاله نکاتی که به شما کمک می‌کند را خواهیم گفت تا یاد بگیرید چگونه لاک ناخن با ماندگاری بیشتری داشته باشید.

ماندگاری لاک ناخن بدون خرد شدن چقدر است؟

قبل از اینکه مستقیماً به لیست نکات خود برای ماندگاری لاک ناخن بپردازیم، باید به این سوال بدیهی پاسخ دهیم، حقیقت این است که واقعا بستگی دارد. از آن‌جایی که متغیرهای متعددی وجود دارد، از فردی به فرد دیگر و مانیکور به مانیکور دیگر متفاوت است. لاک ناخن سنتی می‌تواند چند روز بدون هیچ گونه تراشی دوام بیاورد.

با این حال، اگر فرمول‌های طولانی مدت مانند گزینه‌های کاشت ناخن یا لاک ژل را انتخاب کنید، مانیکور شما ممکن است تا سه هفته قبل از ترمیم مجدد، دوام داشته باشد.

11 نکته برای ماندگاری بیشتر لاک ناخن

وقت آن است که یاد بگیرید چگونه لاک ناخن با ماندگاری بیشتری داشته باشید. نکات زیر را امتحان کنید تا لاک ناخن خود را در بهترین حالت نگه دارید.

1. لایه‌های نازکی از لاک ناخن را اعمال کنید.

وقتی صحبت از ماندگاری لاک ناخن می‌شود، می‌خواهیم به اصول اولیه بازگردیم. اینکه چقدر خوب روی ناخن اعمال شود مهم است. فقط با زدن لایه‌های نازک لاک می‌توانید عمر لاک خود را افزایش دهید. به عبارت ساده‌تر، لاک‌های ضخیم‌تر برای خشک شدن زمان بیشتری نیاز دارد و پوسته شدن لاک را بسیار آسان می‌کند.

2. برند لاک ناخن خود را تغییر دهید.

اگر به نظر می‌رسد که لاک‌های سنتی قبلی به سرعت روی ناخن شما خرد می‌شوند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک برند جدید را امتحان کنید. البته، باید مطمئن شوید که مانیکور خانگی خود را نیز به درستی تکمیل کرده‌اید. برای چند نکته، به مقاله ما، همه چیز درباره مانیکور و پدیکور، بروید.

3. ناخن‌های خود را با هوای خنک خشک کنید.

به جای استفاده از هوای گرم، مانند سشوار در بالاترین حالت، برای خشک کردن ناخن‌های خود، یک روش خنک را انتخاب کنید. حتما دیده‌اید مانیکوریست شما احتمالاً یک فن مینیاتوری روی میز خود دارد، ممکن است باد گرم روی ناخن شما احساس خوبی داشته باشد اما برای عمر پولیش شما مفید نیست.

هوای گرم در واقع می‌تواند از خشک شدن صحیح ناخن‌های شما جلوگیری کند، بنابراین از تنظیم هوای خنک استفاده کنید یا ناخن‌های خود را روی یک فن قرار دهید تا کار انجام شود.

4. در سراسر لبه آزاد ناخن لاک را اعمال کنید.

در حالی که احتمالاً شروع به رنگ کردن ناخن‌های خود با یک نوار لاک در مرکز ناخن می‌کنید، سپس برس را منحنی کرده و از کناره‌های ناخن لاک زدن را ادامه می‌دهید یکدست شود، ممکن است یک خط باریک از لبه ناخن را جا بگذارید. برای کمک به مهر و موم شدن در لاک زدن، باید اطراف لبه آزاد ناخن خود را نیز لاک بزنید. این به این معنی است که همه‌ی قسمت‌های ناخن را رنگ کنید تا کاملاً در لاک پیچیده شوند. این نکته ساده به ماندگاری لاک شما کمک می‌کند.

5. لاک روی ناخن‌های کوتاه ماندگاری بیشتری دارد.

در حالی که ناخن‌های بلند جایگاه ویژه‌ای دارند، اما می‌توانند مانع یک مانیکور خوب براق شوند. ناخن‌های کوتاه به انداز ناخن‌های بلند مستعد خرد شدن یا کنده شدن نیستند، زیرا احتمال کمتری دارد که به چیزهایی در هنگام هنگام تایپ کردن یا آشپزی و ... برخورد کنند.

دوره آموزشی کاشت ناخن

6. تاپ کات ناخن خود را هر دو تا سه روز یکبار تجدید کنید.

به راحتی می‌توان فکر کرد که وقتی یک بار تاپ کات یا برق ناخن را روی ناخن خود اعمال کردید، روال لاک زدن شما کامل شده است. با این حال، اگر واقعاً می‌خواهید که ناخن‌هایتان ظاهری تازه داشته باشند، توصیه می‌کنیم حتماً هر دو تا سه روز یکبار یک بار تاپ کات را تجدید کنید تا نتایج طولانی مدت داشته باشید. این کمک می‌کند تا ماندگاری لاک ناخن شما افزایش پیدا کند.

7. از زدن لاک بر روی کوتیکول ناخن خود اجتناب کنید.

حتی اگر متخصص مانیکور هستید، می توانید به اشتباه لاک ناخن را روی کوتیکول یا پوست خود بزنید. متأسفانه، این امر می‌تواند منجر به لایه برداری یا بریدگی شود، زیرا لاک مانند ناخن‌ها به پوست نمی‌چسبد. و همانطور که ناخن بلند می‌شود و پوسته شما نیز تازه می‌شود، می‌تواند لاک را از روی ناخن‌های شما نیز ببرد. می‌توانید خیلی سریع همه چیز را تمیز کنید. به سادگی یک گوش پاک کن پنبه‌ای را با لاک پاک کن ناخن آغشته کنید و با احتیاط اطراف ناخن‌های خود را بچرخانید تا لاکی که نباید وجود داشته باشد را پاک کنید.

8. روغن کوتیکول و کرم کوتیکول را بمالید.

اگر استفاده از روغن کوتیکول و کرم روی ناخن‌هایتان را نادیده می‌گیرید، زمان آن رسیده است که از آن‌ها استفاده کنید. هنگامی که ناخن‌های شما تشنه رطوبت هستند، در معرض خطر ساییدگی و پارگی بیشتر قرار می‌گیرند. با اضافه کردن یک قطره روغن کوتیکول به پایه ناخن‌های خود پس از مانیکور، مقداری رطوبت به ناخن‌های خود نشان دهید و اگر روزی چند بار دستان خود را بشویید ممکن است لاک ناخن‌هایتان سریعتر خرد شود.

یک کرم دست برای افزایش رطوبت را به همراه داشته باشید. این مرحله را نیز به روتین مراقبت از پوست روزانه خود اضافه کنید تا دست‌ها و ناخن‌های خود را در حالت طبیعی نگه دارید.

9. در حین انجام کارهای خانه، دستکش بپوشید.

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای خداحافظی با لاک این است که ناخن‌های خود را در آب و محصولات پاک کننده اشباع کنید. بنابراین هنگام انجام کارهای خانه برای محافظت از لاک ناخن خود دستکش بپوشید.

10. بطری لاک ناخن خود را قبل از لاک زدن بچرخانید.

تکان دادن بطری لاک ناخن برای بدست آوردن رنگ یکنواخت به یک روش معمول تبدیل شده است، اما ممکن است بهترین روش برای ناخن‌های شما نباشد. در واقع، این تکنیک حباب‌های هوا ایجاد می‌کند که می‌تواند باعث شود مانیکور شما در نقاطی که هوا تلاش می‌کند از آن خارج شود، شروع به خرد شدن کند. به جای تکان دادن بطری، آن را بین دستان خود بچرخانید تا بدون حباب، ماندگاری بیشتری را داشته باشد.

11. ناخن‌های خود را با تاپ کات و سوهان دوباره بزنید.

به جای اینکه اجازه دهید لاک ناخن خرد شده کامل پاک شود، کنترل را دوباره به دست بگیرید. اگر متوجه شدید که ناخن‌هایتان دقیقاً در لبه‌ها شکسته شده است، به آرامی نوک‌ ناخن‌های خود را سوهان بزنید و یک لایه رویی نازک مجدد لاک بزنید تا رنگ خود را تازه کنید و دوباره تاپ کات را روی ناخن خود اعمال کنید.

0 نظر

نظر شما

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.