چگونه موهای خود را در خانه فر کنیم؟

image description

چگونه موهای خود را در خانه فر کنیم؟

به نظر فر کردن موها می‌تواند یک فرآیند سخت باشد، بازو درد، عرق کردن و البته آسیب رساندن به مو دست آورد فر کردن در خانه خواهد بود اگر روش‌های مناسب را ندانید. اگر به دنبال راه‌های آسان‌تری برای فر کردن موهای خود می‌خواهید " موهای خود را بدون گرما فر کنید"، این روش‌ها به موهای شما حالت فر طبیعی می‌بخشد. در این مقاله، 4 روش طبیعی برای فر کردن موها را مشاهده خواهید کرد. این روش‌ها به شما سبک‌ها، حجم‌ها و سفتی متفاوتی می‌دهد.

چگونه موهای خود را بدون گرما فر کنید؟

فر کردن بدون گرما روشی فوق‌العاده برای حالت دادن به موهای شما و حفظ سلامت آن‌ها است. در ادامه به چند روش فر کردن بدون نیاز به گرما می‌پردازیم.

اموزش بافت مو

روش دم اسبی

اگر شما فردی هستید که نمی‌خواهید ساعت‌ها را جلوی آینه بگذرانید، اما دوست دارید وقتی بیرون می‌روید،موهای فر داشته باشید، نگران نباشید. با این روش می‌توانید بدون تلاش زیاد با فرهای مرتب از خواب بیدار شوید.

1. موهای خود را بشویید و با حوله خشک کنید تا مرطوب باقی بمانند. از مالیدن موها با حوله خودداری کنید زیرا باعث وز شدن موها می‌شود.

2. یک دم اسبی بلند درست کنید اما از آخرین دور کش برای بستن موهایتان صرف نظر کنید.

3. اکنون، بخش‌های کوچکی از مو را از دم اسبی خود بردارید و شروع به پیچیدن آن‌ها در اطراف کش موی خود کنید.

4. آنقدر این کار را تکرار کنید تا تمام موهایتان پیچیده شود و شبیه یک کش سر بزرگ شود.

5. بگذارید یک شب تا صبح بماند و صبح آن را باز کنید.

روش نی

برای کسانی که می‌خواهند فرهای محکم‌تر و ریز‌تری داشته باشند، اما نمی‌خواهند آن‌ها را در معرض گرما قرار دهند، روش نی تنها راه درست برای این کار است.

بافت مو

1. موهای خود را بشویید و با حوله خشک کنید به طوری که تا 70 تا 80 درصد خشک شوند.

2. حالا یک نی بردارید، آن را تا حد امکان نزدیک پوست سر قرار دهید و شروع به پیچیدن بخش کوچکی از مو دور آن کنید. هرچه بخش کوچکتر باشد، فرها محکم تر می‌شوند.

3. اگر فرهای بزرگتر می‌خواهید از نی‌های ضخیم‌تر استفاده کنید.

4. با رسیدن به انتهای مو، از یک سنجاق استفاده کنید تا موها را با نی محکم کنید.

5. آنقدر این کار را تکرار کنید تا تمام موها بسته شوند.

6. صبح نی‌ها را بردارید تا نتیجه را مشاهده کنید.

فرها را سنجاق کنید

این سبک کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتد، و همچنین یک راه فوق العاده آسان برای فر کردن موها بدون گرما است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که موهای خود را قبل از خواب به صورت دایره‌ای مطابق عکس بپیچید و سنجاق کنید و سپس صبح با فرهای زیبا از خواب بیدار شوید.

بافت مو

1. موهای خود را با یک شامپو حجم دهنده خوب بشویید و سپس با یک شانه دندانه پهن آن را باز کنید.

2. موهای خود را با حوله خشک کنید اما مطمئن شوید که به آرامی آب اضافی را از موهای خود می‌فشارید و موهای خود را با حوله بمالید.

3. مقداری ژل مو یا هر محصول دیگری که به شما کمک می‌کند استفاده کنید.

4. یک قسمت 1 اینچی از موهای خود را از قسمت انتهایی دور انگشت اشاره خود بگیرید و یک حلقه ایجاد کنید. آن را با انگشت شست و اشاره در جای خود نگه دارید.

5. شروع به چرخاندن قسمت به سمت بالا کنید تا زمانی که به ریشه شما بچسبد. مطمئن شوید که موها را دور از صورت خود به سمت بالا جمع کنید.

6. قسمت رول شده را صاف روی سر خود نگه دارید و آن را با سنجاق سر محکم کنید. اگر قسمت‌ها بیش از حد ضخیم باشند، سنجاق موهای شما فرورفتگی‌هایی در موهای شما باقی می‌گذارد.

7. این روند را با بقیه موهایتان تکرار کنید.

8. موهای خود را با یک روسری ابریشمی بپیچید تا سنجاق‌ها در جای خود ثابت بماند و بخوابید. روسری همچنین به جذب رطوبت موهای شما کمک می‌کند.

9. صبح از خواب بیدار شوید و فرهای خود را باز کنید. فقط زمانی که موهایتان کاملا خشک شد، سنجاق ها را بردارید. از سشوار استفاده نکنید زیرا موهای شما را وز و فرها را باز می‌کند.

10. پس از برداشتن تمام سنجاق ها، موهای خود را به آرامی با انگشت شانه کنید تا ظاهر تکه تکه آن از بین برود. برای نگه داشتن بیشتر از مقداری اسپری مو استفاده کنید.

بافتن

اگر کمی موج بی‌عیب و نقص همان چیزی است که به دنبال آن هستید، بافتن موهایتان راهی عالی و همچنین ساده ترین راه‌ برای این کار است.

بافت مو

1. موهای خود را بشویید و صبر کنید تا 70 درصد خشک شوند.

2. موهای خود را به سه قسمت جدا کرده و آن را ببافید.

3. اگر می‌خواهید فقط به سمت انتهای موهایتان موج بزنید، دو بافته منظم در دو طرف سرتان ایجاد کنید.

4. برای موج هایی که از نزدیک به ریشه موهای شما شروع می شود، دو بافته فرانسوی در دو طرف سر خود ایجاد کنید.

5. دقت کنید که بافته‌ها محکم باشند تا هنگام باز کردن موهایتان وز نشود.

6. بافت‌ موها را تا زمانی که موهایتان کاملا خشک شود نگه دارید. می‌توانید در حالی که بافت‌ها در موهایتان هستند به رختخواب بروید و صبح آن‌ها را باز کنید.

7. موهای خود را با انگشت شانه کنید و سپس با مقداری اسپری مو یا محصولی برای نگه داشتن آن کار را به پایان برسانید.

چرا بدون گرما باید موهای خود را فر کنید؟

هیچ نکته، ترفند و ابزار جدیدی برای فر کردن دائم موهای خود بدون استفاده از گرما وجود ندارد. چند ابزار و نکته پرطرفداری را که برای داشتن فرهای طبیعی در طول شب بررسی کردیم،مدت کمی ماندگاری دارد.

فر کردن موهای خود با ابزارهای حالت دهنده حرارتی مانند اتوهای فر، اتوهای صاف و سشوار به معنای آسیب مو، موخوره، از دست دادن ساختار مو و خشکی آن است. در این مقاله شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه موهای خود را بدون استفاده از گرما فر کنید.

این فرها حدود 2-3 روز دوام خواهند داشت. می‌توانید اسپری مو یا موس حالت دهنده را به موهای خود اضافه کنید تا فرهای خود را برای مدت طولانی‌تری دست نخورده نگه دارید. از فرهای سبک گرفته تا فرهای ریز، این روش‌ها وضوح بیشتری به گیسوان مجعد شما می‌دهند و کامل شدن آن‌ها زمان زیادی نمی‌برد. نکات ساده‌ای مانند بافته نگه داشتن موهایتان در طول شب می‌تواند بدون استفاده از حرارت، فرهای دلپذیری به شما بدهد.

0 نظر

نظر شما

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.