دوره آموزشی براشینگ مو

دوره آموزشی براشینگ مو

دوره آموزشی براشینگ مو

براشینگ مو به صاف کردن و یا فر کردن موها(کرلی) به وسیله برس های مخصوص و وسایل حرارتی گفته می شود. براشینگ مو یکی از خدمات رایج آرایشگری است که در تمام سالن های زیبایی ارائه می شود.

براشینگ مو یکی از اصل های مهم در آموزش آرایشگری می باشد و در هر لاینی که آموزش تخصصی می بینید پیشنهاد می شود تا از آموزش براشینگ نیز بهره ببرید. موهای خوش حالت در مراسم و مهمانی ها باعث جذاب به نظر رسیدن می شود و این موضوع برای خانم ها اهمیت زیادی دارد. بنابراین، براشینگ مو، بازار کار گسترده ای دارد و هنرجو با یاد گرفتن این مهارت و گرفتن مدرک فنی حرفه ای معتبر، می تواند وارد کسب و کار شده و درآمد خوبی داشته باشد. هنر جو در این دوره نحوه تقسیم بندی موها، براشینگ و کرلی کردن تمام مدل موها را می آموزد.

سوالات متداول دوره آموزشی براشینگ مو

آیا بعد از اتمام این دوره می توانیم سالن زیبایی تاسیس کنیم؟

یکی از شرایط تاسیس آرایشگاه زنانه، داشتن مدرک آرایش و زیبایی از سازمان فنی و حرفه ای کشور میباشد . که شما با گذراندن این دوره مدرک رسمی فنی حرفه ای دریاف می کنید.

مدرس دوره کیست؟

چگونه باید در دوره ها ثبت نام کرد؟

هزینه دوره آموزشی براشینگ مو

شهریه کلاس گروهی:

550,000 تومان

شهریه کلاس خصوصی:

1,200,000 تومان

سرفصل های دوره آموزشی براشینگ مو

 • تقسیم بندی موها
 • براشینگ تمام مدل های مو
 • کرلی تمام مدل های مو
 • شناخت انواع برس های مخصوص براشینگ مو
 • شناخت انواع سشوار مخصوص براشینگ مو

لوازم و تجهیزات براشینگ مو

ابزار و وسایل دوره آموزش براشینگ مو شامل انواع برس های پیچ مخصوص براشینگ ، انواع سشوار حرفه ایی مخصوص براشینگ ، گیره و شانه تقسیم و انواع مواد نگه دارنده مو مانند تافت و موس ، اسپری دو فاز ، کرم مو و … می باشد.

بازارکار دوره براشینگ مو

یکی از پرکاربرد ترین خدمات ارائه شده در سالن های زیبایی براشینگ مو می باشد. براشینگ مو در تمامی خدمات زیبایی و مراقبت مو از جمله کوتاهی مو ، رنگ مو ، شینیون مو و … کاربردی و الزامی است. از این رو نه تنها بازار کار خوبی در آرایشگاه های زنانه دارد بلکه اگر در هریک از لاین های مربوط به آرایش مو فعالیت می کنید، باید این تخصص را نیز داشته باشید.

انواع براشینگ مو

با تقسیم بندی و استفاده از سشوار و برس مخصوص ساده‌ترین نوع براشینگ مو را می‌توان انجام داد. براشینگ مو با توجه به جنس و اندازه مو به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شود ولی طرز استفاده از سشوار و ابزار براشینگ در هر مویی متفاوت است که باید آن را اصولی بیاموزید.

براشینگ موهای کوتاه

در براشینگ مخصوص موهای کوتاه از برس‌های فلزی خیلی زیاد استفاده می‌کنند. اگر موهای کوتاه و کم حجمی دارید برای حالت دادن و حجیم کردن آنها از فر کننده‌ها و اتوی مو و سشوار استفاده کنید با این کار بهترین نتیجه را می‌گیرید. البته در حین انجام براشینگ حتما باید به هماهنگی مدل براشینگ و فرم صورت کاملا توجه کنید.

براشینگ موهای بلند و متوسط

در این سایز از موها ابتدا موهای خود را تقسیم بندی کنید و سپس از قسمت‌های بلند تر مو شروع کنید. سعی کنید برای حالت دهی بیشتر و بهتر از سایزهای بزرگتر برس های‌ گرد و تخت برای قسمت‌های بلندتر مو استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

براشینگ موهای فر

از سری پخش کننده حرارت سشوار استفاده کنید البته با قدرت کم آن. اگر موهای مجعد و وزی دارید و می‌خواهید وزی موهایتان بر طرف شود یا موهای صافی داشته باشید از سرم‌های مو دو فاز استفاده کنید. به این روش براشینگ مطلوبی را می‌توانید برای موهای فر داشته باشید.

9 نکته کلیدی و مهم براشینگ مو

 1. اگر برای حالت دادن به موها زیاد از سشوار استفاده می‌کنید حتما از سرم مو استفاده کنید.
 2. استفاده از برس‌های سرامیکی نسبت به برس‌های فلزی توصیه می‌شود زیرا برس‌های سرامیکی حالت بهتری به موها می‌دهد و همچنین آسیب کمتری به موها وارد می‌کند. برای موهای فر حتما از برس های چوبی استفاده کنید.
 3. ضد عفونی کردن برس‌های فلزی که از آنها دائما استفاده می‌کنید هر هفته در محلول آب و سرکه امری واجب است که باعث از بین بردن سلول‌های مرده سر نیز می‌شود.
 4. در هنگام براشینگ به قدرت سشوار دقت کنید زیرا که حرارت بالا به مو آسیب می زند، حداقل سری سشوار باید 10 سانتی‌متر از ساقه مو فاصله داشته باشد.
 5. سعی کنید از برس‌هایی استفاده کنید که دسته آن در دست شما سر نخورد و مچ دست شما را خسته نکند. این نکته بسیار مهم است که معمولا به آن توجه نمی شود.
 6. بعد از استفاده از رنگ مو جدا سعی کنید از براشینگ آن خودداری کنید. زیرا که مو ها بعد از رنگ بسیار آسیب پذیرند و حرارت سشوار بیش از قبل به موها آسیب می‌زند.
 7. برسی که در براشینگ برای حالت دادن استفاده می‌کنید را از سمت پایین به سمت ریشه‌ی مو بکشید.
 8. برای جلوگیری از گره خوردن موها و صاف شدن هر چه بهتر می‌توانید در زمان شستشوی مو از نرم کننده نیز استفاده کنید. نرم کننده‌ ها علاوه بر زیباتر کردن موهای شما در براشینگ تاثیر بسزایی دارند.
 9. قبل از براشینگ صبر کنید تا موها با دمای اتاق تقریبا خشک شوند و از سشوار برای خشک کردن موها استفاده نکنید.
 10. در بعضی از موارد که قسمت جلوی سر اندازه‌ی موها کم تر است یا به صورت چتری موها کوتاه شده در تقسیم بندی موها را به 5 قسمت تقسیم کنید. در پایان براشینگ مو می‌توانید برای ثابت نگه داشتن حالت موها و دادن درخشش بیشتر از مواد حالت دهنده و مقدار کمی تثبیت کننده مو استفاده کنید. در زمان استفاده از این مواد سعی کنید به میزان کمی از آنها استفاده کنید چرا که استفاده مقدار زیاد و مکرر از این مواد باعث ایجاد موخوره و آسیب‌های دیگر به موها می‌شود.

تصاویر دوره های پیشین آموزش براشینگ مرجان کریمی

آموزش براشینگ مو

دوره آموزشی براشینگ مو

مرجان کریمی رزرو وقت

جهت مشاوره برای شرکت در دوره آموزشی براشینگ مو با تلفن های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 44217662-021 و 09128131887