آموزش کوتاهی مو

آموزش کوتاهی مو

آموزش کوتاهی مو

بنا به علاقه‌ای که به رشته کوتاهی مو دارید می‌توانید در سطح مبتدی یا پیشرفته این هنر را بیاموزید. در سطح مبتدی اصول صفر تا صد در کوتاهی مو آموزش‌ داده می‌شود و با کوتاهی مو آشنا می‌شود و با طی کردن این دوره و تکمیل آموزش‌های تخصصی با مدل‌های کوتاهی ژورنالی آشنا می‌شوید.

قبل از هر چیزی در یادگیری کوتاهی مو باید با نوع مو حالت صورت افراد آشنا شوید. زیرا که این امرباعث می شود تا بعد از کوتاهی به روش تخصصی و صحیح انجام گرفته و نتیجه خوبی به همراه داشته باشد.

هدف ما در حوزه آموزش کوتاهی مو این است که هنرجویان بتوانند آموزش کوتاهی مو را به درستی و بر اساس مد روز آموزش ببینند تا بتوانند مشتریان بیشتری را برای خود چذب کنند.

سوالات متداول آموزش کوتاهی مو

آیا بعد از اتمام این دوره می توانیم سالن زیبایی تاسیس کنیم؟

یکی از شرایط تاسیس آرایشگاه زنانه، داشتن مدرک آرایش و زیبایی از سازمان فنی و حرفه ای کشور میباشد . که شما با گذراندن این دوره مدرک رسمی فنی حرفه ای دریاف می کنید.

مدرس دوره کیست؟

چگونه باید در دوره ها ثبت نام کرد؟

هزینه آموزش کوتاهی مو

شهریه کلاس گروهی:

1,300,000 تومان

شهریه کلاس خصوصی:

2,700,000 تومان

سرفصل های آموزش کوتاهی مو

  • شستشوی موی سر
  • کوتاهی پایه مو
  • کوتاهی با زوایای مختلف
  • کم حجم کردن مو
  • فرم دهی به موها بعد از کوتاهی مو
  • پیتاژ ترکیبی
  • آشنایی با ابزار کوتاهی مو
  • آموزش کوتاهی از روی عکس
  • آموزش کوتاهی موی کودک
  • آموزش انواع چتری

آموزش کوتاهی مو کودک

اگرچه کوتاه کردن مو، کار رایج و معمولی است، اما برای کوتاه کردن موی کودکان باید نکات مهمی را در نظر گرفت.

معمولان کودکان دارای شیطنت هایی بوده و مدام سر خود را تکان می دهند. بنابراین هنرجو باید بیاموزد که همواره حواسش به حرکات ناگهانی کودک بوده تا در کوتاه کردن مو، مشکلی پیش نیاید.

آشنایی با ابزار کوتاهی مو

در دوره آموزش کوتاهی مو مرجان کریمی کار با کلیه ابزارهای کوتاهی مو را خواهید آموخت.

قیچی‌های مخصوص کوتاهی مو

قیچی‌هایی که برای کوتاهی استفاده می‌شوند تخصصی بوده و در انواع مختلفی تولید می‌‍شوند و توجه کنید که همه آنها از جنس استیل ضد زنگ هستند. طول نوک قیچی برای این استفاده و عرض قسمت تیغه در قیچی‌های تخصصی با یکدیگر تفاوت دارد و هر کدام از آنها برای یک کاربرد خاص و متنوع استفاده می‌شود. همچنین برخی قیچی ها دارای یک تیغه دندانه دار هستند که مانند شانه عمل می‌کند و برای یک دست خرد کردن مو و پیتاژ استفاده می‌شوند.

شانه های مخصوص کوتاهی

شانه هایی که برای کوتاهی موها استفاده می‌شوند از ابزارهای مهم و کارآمد در کوتاهی و پیرایش مو هستند که در گونه‌های مختلف و متنوعی در بازار وجود دارند. از رایج‌ترین و پر استفاده‌ترین آنها می‌توان شانه تقسیم مو را نام برد که دندانه‌ها و دسته‌های نازک از جنس استیل بدون زنگ یا پلاستیک فشرده داشته و برای تقسیم بندی مو استفاده می‌شوند. بعلاوه ذرک این نکته لازم است که شانه‌هایی با دندانه ریز که برای ساخت آنها از پلاستیک و استیل ضد استفاده می‌کنند برای کوتاه کردن موها در مراحل مختلف و در قسمت‌های خاصی از مو استفاده می‌شوند. برخی شانه ها هم دارای تیغ هستند.

تیغ های مخصوص کوتاهی مو

از دیگر ابزار های تخصصی برای کوتاهی موها می توان به تیغ هایی که مخصوص کوتاهی هستند اشاره کرد. از این نوع تیغ ها در مدل‌های کوتاهی خاصی مانند مدل‌های ژورنالی و مدل‌های کوتاهی موی متفاوت برای خانم ها و هم برای آقایان استفاده می‌کنند. تیغ ها نیز انواع مختلفی دارند برخی مشابه شانه‌های ظریفی هستند که تیغ در داخل آن‌ها قرار می‌گیرد و معمولا برای پیتاژ و خرد کردن مو بیشتر استفاده می‌شوند. برخی هم مانند تیغ های اصلاح هستند که برای موهای ریز و سطحی مو در پشت گردن یا پیشانی و پشت گوش و خط ریش مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اسپری‌های آبپاش در کوتاهی

با توجه به این نکته که موها چه حالتی دارند و جنس آنها چگونه است، همواره باید تارهای مو در حین کوتاهی و برش، نم دار یا نیمه مرطوب باشند. برای این کار از اسپری‌های آبپاش مخصوص استفاده می‌شود که سری این اسپری‌ها حجم و نوع پخش آب را در حال اسپری کردن مشخص می‌کنند.

ماشین‌های اصلاح مخصوص کوتاهی مو

ماشین‌های اصلاح در کوتاهی موهای بسیار تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بیشتر در مدل‌های کوتاه و پسرانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ماشین‌ها دارای سری های متنوع هستند که در هنگام کوتاهی مو بنا به اندازه کوتاهی قابل تعویض هستند. طول شانه‌های این سری‌ها در هنگام کوتاهی طول موی کوتاهی تا پوست سر را تعیین می‌کنند.

گیره های تقسیم بندی مو

قبل از کوتاهی موها ابتدا باید موها را نم‌دار و تقسیم بندی کرد و سپس موها را لایه لایه از گردن به سمت بالا کوتاه نمود. در هنگام تقسیم بندی و جداکردن مو پیرایشگر موهای تقسیم شده را به وسیله گیره مو ثابت می‌کند. گیره‌های تقسیم از جنس استیل، ضد زنگ و پلاستیک فشرده هستند و در عین‌حال که بسیار محکم هستند به راحتی قابل استفاده و جا به جایی هستند.

پیشبندهای مخصوص کوتاهی

پیشبندهای کوتاهی هم برای مشتری و هم برای پیرایشگر استفاده می‌شوند که بسیار کاربرد دارند. پیشبند کوتاهی برای مشتری که برای ساخت آن از پارچه های ضد آب استفاده شده است تا کاملا روی بدن مشتری را مانند شنل از جلو و پشت بپوشاند و با کش دور گردن وی محکم می‌شود تا از خیس شدن لباس فرد یا ریخته شدن خرده های مو در بدن جلوگیری کند. همچنین پیشبند پیرایشگر علاوه بر اینکه جنس ضد آب دارد و از کثیف شدن لباس وی جلوگیری می‌کند، جیب‌هایی در جلوی پیشبند قرار گرفته که ابزار پیرایشگر در آن‌ها جای می‌گیرد. زیرا پیرایشگر دائما در حال استفاده از ابزار است و این پیشبنددر سرعت عمل او موثر است.

مرجان کریمی رزرو وقت

جهت مشاوره برای شرکت در آموزش کوتاهی مو با تلفن های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 44217662-021 و 09128131887